Hayatın Kokusu

Selin Hakkında

Kökleri 1900’lü yıllara uzanan Selin’in tarihçesi 1912’de Süleyman Ferit Eczacıbaşı tarafından İzmir’de Türkiye'nin ilk kolonyasının üretilmesi ile başlar. İzmir’in diplomalı ilk eczacılarından Süleyman Ferit Bey’in, Kemeraltı’ndaki tarihi Şifa Eczanesi’nde imal ettiği Altın Damlası Kolonyası İzmir’in sembolü haline gelmiş, İzmir’i ziyarete gelen hemen herkes dostlarına hediye olarak bir şişe Altın Damlası Kolonyası alır hale gelmiştir.

1980 yılına gelindiğinde Eczacıbaşı, “en iyi kolonyayı üretmek” prensibi ile yeniden yola çıkar ve bir asırlık tecrübe ile birlikte marka ismini “Selin” olarak değiştirir. Gür akan su anlamına gelen “Selin”, ürünlerin yarattığı rahatlama ve ferahlama hissini yansıtmaktadır. Bu tarihten itibaren Selin, Eczacıbaşı uzmanlığında kendine özgü farklılaşan kokusu ile limon kolonyası ferahlığını en doğal şekilde tüketicileriyle buluşturmaktadır.

2000’li yıllarda tüketicilerin beklentilerinin değişmesi ile kolonya pazarına yön veren Selin, tüketici isteklerinin de yönlendirmesi ile lavanta kolonyasını çıkarır. 2015 yılına gelindiğinde marka, ürünlerine eklediği kokulu kolonyalar ile birlikte portföyünü genişletir.

Gün içinde tazelenmek, ferahlamak ve yenilenmek isteyen tüketiciler evlerinde, işyerlerinde, arabalarında ihtiyaç duydukları her yerde Selin’in kokulu kolonyaları kullanmaya başlarlar. Türkiye’nin kolonya uzmanı Selin, Lavanta, Hanımeli, İncir, Bahçe Gülü ve Ardıç kolonyaları ile parfümlü kolonyadaki varlığını güçlendirir. Selin yeni kolonya lansmanı ile kültürel hafızamızda yer etmiş kokuları tüketici ile buluşturmayı amaçlar, kokunun hayatımızdaki önemine vurgu yaparak tüketicileri anılarına götürür.

Ürün Ailesi