Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nde Benim İçin Ne Var?

Kariyer Var!

Nedir Bu Kariyer?
Bizim için kariyer; yetkinlikler ve mesleki hedefler doğrultusunda oluşturulan bireye özgü yol haritasıdır. Bu yol sorumluluk alanın yatay olarak çeşitlenmesi veya dikey olarak genişlemesi gibi farklı fırsatlarla doludur.

Çalışanlarımızın kariyerini nasıl mı destekliyoruz?

İşe Alım ve İşe Uyum Deneyimi: Bu süreçte adaylarımızı işin gerekliliklerine göre değerlendiririz. Aday seçiminin objektif olabilmesi için geçerliği ve güvenirliği kanıtlanmış, bilimsel temellere dayanan seçim araçları kullanır, adaylarımıza eşit fırsat veririz.
İşe yeni giren çalışanlarımız Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri iş alanlarına, hızlı tüketim ürünleri sektörüne, kültürümüze ve görevine en kolay ve hızlı şekilde adapte olabilmesi için uzun soluklu bir işe uyum programına dahil olur.

4 Boyutlu Kariyer Yönetimi: Kariyer yönetimini bireysel performansı oluşturan dört boyut (bilgi, deneyim, yetkinlik ve kişilik özellikleri) temelinde ele alırız. Kariyerin objektif bir şekilde yönetilmesini sağlayan süreç ve sistemler kullanırız.

Kariyer Görüşmeleri: Çalışanlarımız, belirli aralıklarla yöneticileri ve insan kaynakları iş ortağı ile bir araya gelerek kariyerleri ile ilgili olası fırsatlar hakkında bilgi alış verişinde bulunur ve kariyer hedeflerine ulaşabilmesi için gerekli gelişim planını birlikte oluştururlar.

Kariyer Fırsatları: Çalışanlarımız kariyerlerini geliştirmeleri için Topluluk ve kuruluş içi açık pozisyonlar, rotasyon, iş zenginleştirme, proje görevlendirmeleri gibi fırsatlardan yararlanabilir.

Ödüllendirme ve Tanıma: Çalışanlarımız; işlerinde fark yarattıklarında, büyük projelerde başarılı bir şekilde görev aldıklarında, etkili bir öneri getirdiklerinde, şirketimize bir arkadaşını kazandırdıklarında ve buna benzer bir çok alanda ödüllendirilir.

Gelişim Var!

Nedir Bu Gelişim?
Bizim için gelişim; çalışanlarımızın kendilerini mesleki, teknik ve kişisel anlamda gerçekleştirmesi için birlikte oluşturduğumuz plan doğrultusunda çalışana sağlanan fırsatlardır.

Çalışanlarımızın gelişimini nasıl mı destekliyoruz?

Fonksiyona Özel Akademi Programları: Çalışanlarımız fonksiyonlarındaki çalışma arkadaşları ile birlikte uzmanlık alanlarında gelişim sağlayabilmek için farklı araçlarla desteklenen uzun soluklu eğitim ve gelişim programlarına katılırlar.

Liderlik ve Yönetici Gelişimi: Çalışanlarımız kariyer gelişimlerine paralel olarak Topluğumuzdaki kapsamlı liderlik ve yönetici gelişim programlarına dahil olurlar.

Sürekli Gelişim: Çalışanlarımız her yıl gelişim planlama süreci doğrultusunda ihtiyaçlarına yönelik eğitim ve gelişim programlarına dahil olurlar.

Kurumsal Zindelik: Sadece işe değil yaşama ve zindeliğe dair seminerler ve etkinliklere katılarak zihinlerine ve kalplerine de iyi bakarlar.

İleri Akademik Destek: Çalışanlarımız işin gerektirdiği kapsamda akademik eğitim desteklerinden yararlanabilirler.

Yaşam Var!

Nedir Bu Yaşam?
Bizim için yaşam; çalışanlarımızın hem iş yerinde geçirdiği zamanı hem kişisel zamanını zenginleştirmeyi amaçlayan etkinliklerin tamamıdır. Buradaki yaşamımızı insana saygı, toplumdan aldığını topluma verme, kendini gerçekleştirme ve birlikte tutkuyla başarma değerleri etrafında şekillendiririz.

Çalışanlarımızın yaşamını nasıl mı zenginleştiriyoruz?

Sosyal etkinlikler: Çalışanlarımız gönüllülerden oluşan «Tükenmez Kalem» ekibimiz ile spor, sanat, toplum ve keyif temalı birçok etkinliğe katılabilir ve öncülük edebilir. Eczacıbaşı Gönüllüleri’nin bir parçası olarak gönüllülük çalışmalarında aktif rol alabilir.

Fırsatlar: Modern çalışma yaşamı ile uyumlu olarak çalışanlarımız; esnek ve uzaktan çalışma, iş yerinde rahat giyim uygulamalarından yararlanırlar.

Ayrıca ürünlerimizi indirimli alma fırsatı sunan E-sanal mağaza üyeliği, indirim anlaşmaları, lokasyona göre değişen kuaför, spor salonu, tenis kortu, oyun odası gibi fırsatlardan yararlanabilirler.

Paylaşımlar: Yıllık paylaşım toplantıları, Grup Başkanımız ile canlı yayın buluşmaları, bölüm paylaşım toplantıları, Topluluk çapında İnovasyon Buluşması, sürdürülebilirlik paylaşım toplantıları, fonksiyon buluşmaları gibi günlerde kuruluş ve Topluluk olarak bir araya gelir, bilgi, düşünce ve deneyimlerini paylaşırlar.

Sahne Var!

Nedir Bu Sahne?
Bizim için sahne; çalışanlarımızın ilgi alanları ve uzmanlıkları çerçevesinde bilgilerini paylaşırken geliştiği ve geliştirdiği ortamlardır.

Çalışanlarımızı sahneye nasıl mı çıkarıyoruz?

Kampüs Sahnesi: Dersler, kariyer günleri, kampüs etkinlikleri, kendi ofislerimiz ve üretim tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde deneyimlerini karşılıklı olarak öğrencilerle paylaşırlar.

İşimizdeki Sahne: Yurtiçi ve yurtdışı konferans, zirve ve sektörel etkinliklerde çalışanlarımız sektörümüzde ve iş alanımızda birbirinden öğrenmeyi destekler.

İçimizdeki Sahne: Yaşama ve uzmanlık alanlarına dair konularda kuruluş ve Topluluk içinde sahne alarak, birbirlerinden öğrenirler.