Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri olarak temiz ve sağlıklı bir yaşam için hayatın her anına eşlik etme amacıyla çalışıyoruz.
Sürdürülebilir kalkınma faaliyetlerimizi, 2008 senesinden bu yana Eczacıbaşı Topluluğu altında paydaşlarımıza sunmaktaydık. Bu yıl Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. olarak ilk sürdürülebilirlik raporumuzu yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz. Uygulamalarımızı ve raporlarımızı, sürekli iyileşme prensibi ile her yıl zenginleştirmeye devam etmeyi hedefliyoruz.

Raporumuzu hazırlarken “Global Reporting Initiative” [GRI; Global Raporlama Girişimi] tarafından geliştirilen raporlama standartlarına sadık kalırken, aynı zamanda Dünya Ekonomik Forumu tarafından ortaya konan “Paydaş Kapitalizmi Sürdürülebilir Değer Üretimi Raporlama Kriterleri’ni” ve “UN Global Compact” ilkelerini dikkate aldık.

Bu rapor, kurumsal sürdürülebilirlik stratejimizi, uygulamalarımızı, izlediğimiz yol ve yöntemleri, amaçlarımızı ve kaydettiğimiz ilerlemeleri sunmaktadır.

Her bireyin istediği ve ihtiyaç duyduğu üstün kaliteli sağlık ve hijyen ürünlerine erişebildiği bir gelecek hayaliyle çalışmaya, çevrenin ve paydaşlarımızın refahı için savunuculuk üstlenmeye ve yarınlara sözümüzle gezegenimizin sürdürülebilirliği için değer yaratmaya devam edeceğiz.