Uluslararası Operasyonlar
Uluslararası pazarlara 90'lı yılların başında temizlik kağıdı yarı ürün ihracatıyla açılan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, 2000 yılında gerçekleştirilen kapasite artışı ile ürün ihracatına da ağırlık vererek bugün bir çok pazarda kaliteli ürün ve yarı ürünleri ile kendisine yer edinmeyi başardı.

Başlangıçta sadece Ortadoğu'ya satış yapan, 2005 yılında hedef ülkelerde başta Selpak olmak üzere markalarını uluslararasılaştırma yolunda ilk adımlarını atan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri şu anda 60’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor.

2012 senesinde sona eren uzun dönemli yabancı ortaklık sonrasında operasyonlarını uluslararası alanda büyütme kararı alan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri stratejik pazarlardaki ortaklıklar, değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni teknoloji ve kapasite yatırımları ve markaları için verdiği yoğun pazarlama desteğinin gücüne inanarak markaları ile lider olduğu pazarların sayısını hızla artırma hedefi ile yatırımlara devam ediyor.

Fas’ın Kazablanka şehrinde kurduğu temizlik kağıtları fabrikası ile Afrika pazarına adım atan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Topluluğun 80. kuruluş yılında gerçekleştirilen bu yatırımla Fas’ta hem üretim hem de satış yapan tek uluslararası şirket oldu.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin uluslararası pazarlardaki hızlı büyümesi temizlik kağıdı kategorisiyle sınırlı kalmıyor. Orta vadede satışlarının yarısını uluslararası pazarlardan getirme vizyonu doğrultusunda bebek bakım kategorisinde Uni Baby ve cinsel yaşam kategorisinde O.K. markaları ile Türkiye pazarında sahip olduğu liderliği seçilmiş uluslararası pazarlara da taşımaya hazırlanıyor.
5 Kıta
60+ Ülke