Uluslararası Operasyonlar
Uluslararası pazarlara 90'lı yılların başında temizlik kağıdı yarı ürün ihracatıyla açılan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, 2000 yılında gerçekleştirilen kapasite artışı ile ürün ihracatına da ağırlık vererek bugün bir çok pazarda kaliteli ürün ve yarı ürünleri ile kendisine yer edinmeyi başardı.

Başlangıçta sadece Ortadoğu'ya satış yapan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, şu anda beş kıtada 80’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. 2005 yılında hedef ülkelerde başta Selpak olmak üzere markalarını küreselleştirme yolunda ilk adımlarını atan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, 2006 yılında Kazakistan’da kurduğu şirketle Orta Asya pazarının liderliğine giden yolun kapısını açtı. Kazakistan'ın Almati şehrinde yaptığı üretim yatırımı ile ürün ihracatı yapan bir pozisyondan uluslararası pazarlarda dünya markaları ile rekabet eden, markalarına yatırım yapan bir şirket olma yolunda ilerlemeye başladı. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, temizlik kağıdı kategorisinde markalarına verdiği pazarlama ve satış desteği ile hedef ülkelerde en iyi bilinen ve tercih edilen markaların sahibi oldu.

2012 senesinde sona eren uzun dönemli yabancı ortaklık sonrasında operasyonlarını uluslararası alanda büyütme kararı alan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri stratejik pazarlardaki ortaklıklar, değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni teknoloji ve kapasite yatırımları ve markaları için verdiği yoğun pazarlama desteğinin gücüne inanarak markaları ile lider olduğu pazarların sayısını hızla artırmayı amaçlıyor.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin uluslararası pazarlardaki hızlı büyümesi temizlik kağıdı kategorisiyle sınırlı kalmıyor. Orta vadede satışlarının yarısını uluslararası pazarlardan getirme vizyonu doğrultusunda bebek bakım kategorisinde Uni Baby ve cinsel yaşam kategorisinde O.K. markaları ile Türkiye pazarında sahip olduğu liderliği seçilmiş uluslararası pazarlara da taşımaya hazırlanıyor.
5 Kıta
80+ Ülke