Tüketici ihtiyaçlarına yanıt veren Selpak “ekstra hijyenik” tuvalet kağıdıyla oyunu baştan kuruyor


Türkiye’de temizlik kağıtları kategorisinin yaratıcısı olan, ilkleri üreterek hijyen alışkanlıklarını dönüştüren Selpak; üstün kalitede, yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ediyor. Selpak, son olarak ürün yüzeyinde bakteri oluşumunu %99* oranında önleyen Selpak Extra Antibakteriyel Koruma Kalkanı Tuvalet Kağıdı’nı tüketicileriyle buluşturdu.Türkiye’nin ilk temizlik kağıdı markası olarak doğan ve geride bıraktığı 50 yılda Türkiye’yi birçok ilkle buluşturan Selpak, vizyoner ve inovatif bir anlayışla yenilikleri hayata geçirmeyi sürdürüyor. Selpak, tüketici ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıkarak geliştirdiği Selpak Extra Antibakteriyel Koruma Kalkanı Tuvalet Kağıdı ile tuvalet kağıdında oyunu baştan kuruyor.

Selpak, çığır açan inovasyon ile ekstra hijyen sunuyor, ürün yüzeyinde bakteri oluşumunu %99* oranında önlüyor. Tüketiciler, Bahçeşehir Üniversitesi’nin etkinliğini onayladığı Selpak Extra Antibakteriyel Koruma Kalkanı Tuvalet Kağıdı’nı güvenle kullanıyor.

Selpak Extra Antibakteriyel Koruma Kalkanı Tuvalet Kağıdı’nın geliştirilme sürecine değinen Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri CMO’su Bilge Çiftçi, “Selpak Extra Antibakteriyel Koruma Kalkanı Tuvalet Kağıdı’nı hayata geçirirken tüketici ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıktık. Tüketim alışkanlıkları çeşitleniyor. Özellikle pandemi bu süreci daha da hızlandırdı. Alışkanlıkların ve beklentilerin değişmesiyle beraber ürün çeşitlemesinde de artış yaşanıyor. Yaşanan değişimin, yenilikçiliği besleyen yatırımlara kapı açtığını belirtebiliriz. Tüketiciler, pandemiden sonra kişisel bakım alanında kozmetik tercihlerden ziyade hijyen odaklı yeniliklere öncelik verdi, yeni hijyen ürünlerini denemeye daha hevesli oldu ve bu ürünleri hayatlarına soktu. Ürün performansına yönelik geliştirmelere de duyarlı bir profil söz konusu. Biz de tuvalet kağıdını havayla temas etmemesi için paketli olarak ya da kapalı bir yerde saklamak, sifon çekerken tuvalet kapağını kapalı tutmak, herkesin kendi eline aldığı tuvalet kağıdı yaprağını kendi kişisel hijyeni için kullanmasını sağlamak gibi dikkat noktalarını göz önüne alarak bir ürün geliştirdik ve kullanıcılarımıza bu seri ile bir kolaylık sunduk. Türkiye’de tüketicilerin ihtiyaçlarına göre hijyen alışkanlıklarını değiştiren ve dönüştüren marka olarak, tuvalet kağıdında çığır açan bir ürün inovasyonuna imza attık. Ekstra hijyenik yeni Selpak Antibakteriyel Koruma Kalkanı Tuvalet Kağıdı ile tüketicilerimize ‘En iyisine ihtiyaç duyduğun her an, en iyisi Selpak kullan!’ diyoruz.” dedi.
 

*Ürün içeriğinde bulunan aktif madde; test edilen Escherichia coli ATCC 25922’ ye ve Staphylococcus aureus ATCC 6538’e karşı etkilidir. Bağımsız araştırma kuruluşları tarafından test edilmiştir. Dermatolojik olarak test edilmiştir.