Selpak, 50. yılını reklam kampanyasıyla kutluyor.


“En iyiye ihtiyaç duyduğun her an, en iyisi Selpak kullan!”



Türkiye’yi “temizlik kağıdı” ile tanıştıran Selpak, bu yıl 50. yaşını kutluyor. Tüketici davranışlarını değiştiren ve temizlikte kuralları yeniden yazan marka; 50. yılına özel bir reklam kampanyası hazırladı. “En iyiye ihtiyaç duyduğun her an, en iyisi Selpak kullan! 50 yıldır olduğu gibi bugün de...” sloganıyla çekilen reklam filmleri serisi, 4 filmden oluşuyor.

Türkiye’nin hijyen alışkanlıklarını değiştiren ve “kişisel hijyen” bilincinin toplumda gelişmesi için çalışmalar gerçekleştiren Selpak, 50 yaşında! Yarım asırdır Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında hayatlara dokunan Selpak; 50. yıla özel bir reklam kampanyasını hayata geçiriyor. Selpak’ın yeni kampanyası, 4 filmlik bir reklam serisini kapsıyor. Refika'nın Mutfağı'nın kurucusu, yemek kitabı/gazete yazarı, TV programcısı Refika Birgül ile Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün yıldız voleybolcusu Simge Aköz’ün yer aldığı reklam filmlerinde; aynı zamanda Selpak’ın 50. yıl sloganı da olan “En iyiye ihtiyaç duyduğun her an, en iyisi Selpak kullan! 50 yıldır olduğu gibi bugün de...” mesajı veriliyor.

Reklam filmleri; Selpak’ın 50 yıldır olduğu gibi bugün de, hayatta en iyiye ihtiyaç duyulan anlarda tüketicilerin yanında yer aldığını hem duygusal hem de eğlenceli bir dille anlatıyor. En görülmedik kazalarda Türkiye’nin suya en dayanıklı yardımcısı Selpak Deluxe Bambu Katkılı Kağıt Havlu, en heyecanlı dakikalarda en emici Selpak Regular Kağıt Havlu, küçüklerin en büyük korkularında en yumuşak dostları Selpak Deluxe Pamuk Katkılı Tuvalet Kağıdı; en yumuşak kalpli kahraman olarak ise Selpak Cep Mendil en hassas bünyelerin bile yardımına koşuyor. Film serisinde, Selpak ürün ailesi ve markayla özdeşleşen Selpak Fil ile Selpak 50. yıl logosu da yer alıyor.

Rafineri imzası taşıyan reklam filmleri, Octopus prodüksiyonuyla, Tolga Evgüzel yönetmenliğinde çekildi.

Reklam filmi linkleri:

50. YIL / REFİKA & SELPAK REGULAR KAĞIT HAVLU: https://youtu.be/mmoqqWWF3Bk
50. YIL / SİMGE & SELPAK DELUXE BAMBU KAĞIT HAVLU: https://youtu.be/iMqm2f73Po8
50. YIL / ÇOCUK & SELPAK DELUXE PAMUK TUVALET KAĞIDI: https://youtu.be/yPpYF4vZccg
50. YIL / PARK & CEP MENDİL: https://youtu.be/gCm8ouqjMSs


Künye

Kampanya Künyesi: Selpak – 50.Yıl Lansmanı
Reklamveren: Eczacıbaşı - Selpak
Reklamveren Ekip: Bilge Çiftçi, Ayhan Arıcı, Ayşe Didem Tezelman, Pınar Gül Kolcu, Ayşen Akalin, Burcu Vural, Zeynep Güner, Seden Turkay
Reklam Ajansı: Rafineri
VP Creative: Ayşe Bali
Yönetici Kreatif Direktör: Kerim Gürsel
Yaratıcı Grup Başkanları: Tolga Suna, Uğur Matban
Yaratıcı Ekip: Jbid Boyacıyan, Gizem Özöver, Gözde Gözükırmızı, Songül Karakoç, Onur Subaşı
Stratejik Planlama Direktörü: Can Çalışkan
Stratejik Planlama Ekibi: İpek Kardeşler, Ezgi Cumur
Müşteri Ekibi: Ekin Kutevu, Zeynep Kahvecioğlu, Derin Doğru, Tuğçe Genç
Ajans Prodüksiyon: Şafak Serter, Açelya Ülkümen, Aysu Kılıç
Prodüksiyon Şirketi: Octopus
Yönetmen: Tolga Evgüzel
Post Prodüksiyon Şirketi: 1000Volt
Müzik: Jingle House
 

Selpak Hakkında:

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri markası olan ve tüketici için gerçek anlamda değer yaratan, ‘ilklerin markası’ konumundaki Selpak, sadece adıyla özdeşleşen kağıt mendil ile değil; tuvalet kağıdı, kağıt havlu, kağıt mendil, peçete ve kutu mendil gibi tüm ürün kategorilerinde ‘en’lere sahip ürünleri sunmaktadır. Selpak markası, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Temizlik Kağıtları fabrika çalışanlarının önerileri doğrultusunda, kağıdın temel hammaddesi olan selülozun "Sel” hecesi ile temizliği çağrıştıran "Pak" kelimesinin birleşimi ile oluşturulmuştur. Kişisel hijyen alanında Türkiye'nin öncü markalarından biri olan Selpak, tüketicilerin hijyeni ve konforu için üstün kalitede yenilikçi ürünler geliştirmeye devam etmektedir. https://www.selpak.com.tr/
 

Detaylı bilgi için:
Güliz Şengüler / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 0530 384 62 78 / guliz.senguler@essance-istanbul.com
Tutku Saraç / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 0553 093 88 62 / tutku.sarac@essance-istanbul.com